0 533 343 19 19
0 232 502 13 23

 


Bebek Gelişimi 5. ve 6.Ay

 Bu dönemde bebeklerin kol ve bacak kasları epeyce güçlenmiştir. Bu dönemdeki bebekler çok hareketli olduklarından güvenlikleri açısından belirli sınırlar içerisinde tutulmalıdırlar. Sürünerek, dönerek, eşyalara tutunarak hareket etmeyi öğrenirler.

Cisimleri başparmaklarını diğer parmaklarıyla kıskaç gibi kullanarak tutarlar. Ancak tuttuğu her şeyi ağzına alarak incelemek isteyecektir. Bu nedenle ortalıkta boğulmaya yol açabilecek kuruyemiş, bozuk para, boncuk gibi küçük cisimleri bırakmayın.Bebek Gelişimi 4.Ay

 Bir ile dört ay arasında kilo alımı ilk haftalardakine benzer. Genel olarak ayda 0,7-0,9kg arası kilo alır, boyu da ayda ortalama 2,5-4 cm uzar. Kafa çevresi ayda ortalama 1,25 cm artar.

Dördüncü ay bir bebeğin büyüdügü, herşeyi anlamaya başladığı, çevresine karşı duyarlı olduğu yani tüm duyu organlarının açıldığı, anne ve babanın hareketlerine cevap verdiği en keyifli aydır.Bebek Gelişimi 2.ve 3..Ay
Bu dönemde bebekler gülerek veya sesler çıkartarak iletişim kurmaya çalışırlar.
Bebeğin baş kontrolü artık iyice gelişmiştir. Karın üstü bıraktığınızda başıyla beraber göğsünü de kaldırmaya başlar.
Bebeğin sırt ve boyun kaslarının gelişimine yardımcı olabilmek için, uyanıkken çoğunlukla yüzüstü yatar durumda bırakın. Sıkılıp ağladığında pozisyonunu değiştirin. Böylece sürekli sırt üstü yatan bebeklerde gözlenen kafa arkasının düzleşmesini de engellemiş olursunuz.
 Bebek Gelişimi 1.Ay
Evet anne ve bebek artık başbaşa. Her başımız sıkıştığında soru soracağımız ya da sığındığımız sevgili doktorumuz ve hemşirelerimiz artık yanımızda yoklar.   Elimizde küçük bir valizle cıktığımız evimize kucağımızda küçücük bir bebekle geri döndük. Uykusuzluk, yorgunluk, gerginlik ve şaşkınlıklar bir yanda, kafamızda uçuşan sorular bir yanda. Bebeğim kilo alıyor mu, sütüm yeterli mi, sağlığı yerinde mi?
 
 
 
      KATEGORİSİZ
      0-6 AY
      6-12 AY
      BESLENME


Mehmet Nisanoğlu
 

    Kliniğimiz

 
 
 
 
   İletişim


    PARK YAŞAM OFİSLERİ
         Yalı Mah. 6523 Sk. No:32/A2 Giriş Kat 2 D.208           Mavişehir - Karşıyaka - İzmir

     0 232 502 13 23
      0 232 502 02 56
       0 533 343 19 19
     info@mehmetnisanoglu.com

   Bebeklerimiz

 
 
Yasal Bilgi: Bu sayfanın içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Web sitesinin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yöntemi değildir. Bu web sitesinin içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Web sayfanın içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.inin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir