0 533 343 19 19
0 232 502 13 23

 

Bebek Gelişimi 4.Ay

KPA 2 – (Pnömokok)  Bacağa kas içine enjekte edilir

DaBT – İPA – HİB 2- (BEŞLİ KARMA AŞI) Bacağa kas içine enjekte edilir

ROTAVİRÜS 2 –  Ağızdan verilir

Aşı Sonrası Bakım: DaBT aşısı ateş ve huzursuzluk yaparsa doktorunuzun önerdiği ateş düşürücüyü verebilirsiniz.. Genellikle aşıdan iki-dört saat sonra, ateş yükselir. Ateş bazen iki-üç gün sürebilir.
 
4.Ayda Bebek Gelişimi:
 
Bir ile dört ay arasında kilo alımı ilk haftalardakine benzer. Genel olarak ayda 0,7-0,9kg arası kilo alır, boyu da ayda ortalama 2,5-4 cm uzar. Kafa çevresi ayda ortalama 1,25 cm artar.
Dördüncü ay bir bebeğin büyüdügü, herşeyi anlamaya başladığı, çevresine karşı duyarlı olduğu yani tüm duyu organlarının açıldığı, anne ve babanın hareketlerine cevap verdiği en keyifli aydır.
Bebek artık keşiflere açık oldugunun sinyalini verir.Dört aylık bebek çevreyle daha ilgilidir.
Bu aydan itibaren beslenme sonrası kusmalar, aşırı ağlama, gaz sancısı ve gece uyumama sorunları giderek azalır. Bu ayda bebeğinizle oluşturduğunuz rutin iyice oturur.  Bebeğinizden daha çok keyif almaya başlarsınız.
Bebeğiniz ellerini daha çok kullanmaya başlar. Ellerinden sonra ilgisi ayaklarına kayarak ayaklarıyla oynamaya başlar. Sırt üstü yattığında bacaklarını yerden kaldırmaya başlar. Karın üstünden sırt üstüne dönme dört ile altıncı aylar arasında gerçekleşir.
4. Ayda Annelere Öneriler:
 
D vitamini damlası kullanmaya devam edin.
Bebeğinizi emzirmeye veya hazır mamayla beslemeye devam edin.
Bebeğinizi sık sık yere serdiğiniz bir oyun örtüsünün üstüne bırakın.
Anne işe başlamayı düşünüyorsa bebeğe bakacak kişinin belirlenmesi ve eğitilmesi.


   ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bebek Gelişimi 5. ve 6.Ay
Bebek Gelişimi 4.Ay
Bebek Gelişimi 2.ve 3..Ay
Bebek Gelişimi 1.Ay
    Kliniğimiz

 
 
 
 
   İletişim


    PARK YAŞAM OFİSLERİ
         Yalı Mah. 6523 Sk. No:32/A2 Giriş Kat 2 D.208           Mavişehir - Karşıyaka - İzmir

     0 232 502 13 23
      0 232 502 02 56
       0 533 343 19 19
     info@mehmetnisanoglu.com

   Bebeklerimiz

 
 
Yasal Bilgi: Bu sayfanın içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Web sitesinin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yöntemi değildir. Bu web sitesinin içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Web sayfanın içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.inin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir