0 533 343 19 19
0 232 502 13 23

 

Evde Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

  Bebekler için evde asıl tehlike; hareketlenmeye başladıkları zaman başlar. Kendi özgürlüğünü ilan eden bebek uzun zamandır sadece seyirci olduğu evini artık keşfetmeye başlamıştır. Çocuğunuz için mutlaka güvenilir bir alan yaratmanın zamanı gelmiştir. Burda çocuğu kısıtlamak yerine ona zarar verebileceğini düşündüğünüz herşeyi ortadan kaldırmanızı öneriyoruz.Evde bebek/çocuk güvenliği uzun zamanlı, sürekli devam eden bir süreçtir.Devamlı olabilecek potansiyel tehlikelere çocuğunuzun yaşı ilerledikçe önlem alınmalıdır.Ev güvenli hale getirildiğinde bebeğe güvenli bir alan sağlanmakta ayrıca evi rahatça keşfetmesine imkan vermekte, ebevyenin de bebeğini daha huzurlu bir şekilde büyütmesine yardımcı olmaktadır.

Evinizdeki tehlikeli noktalarındaki riskleri, alacağınız önlemlerle büyük oranda azaltabilir, önleyebilirsiniz.Evi çocuk için güvenli hale getirmenin en uygun zamanı, bebek hareketlenmeye başladığında, emeklemeye başlamadan öncedir. Alınabilecek pratik önlemlerin yanında uygun çocuk güvenlik ürünlerini de kullanarak evinizi güvenli hale getirmek önemlidir.

  • Kırılabilecek eşyalar, küçük ölçüde olup ağızlarına atıp tehlike yaratabilecek küçük objeler ortadan kaldırılmalıdır

  • Tüm toksik madde içeren temizlik maddeleri v.b maddeler çocuk güvenlik kilitli dolaplarda tutulmalıdır. Yüksek yerlerde tutulması yeterli olmayıp, birşeyin üzerine çıkıp, tırmanıp ulaşabilirler.

  • Raflı dolapların veya çekmeceli şifoniyerlerin üzerine çıkıp, tırmanıp devirebileceklerinden dolayı içinde üzerlerine devrilebilecek eşya bırakılmamalı ve duvara sabitlenmelidir.

  • Meraklı bebeğinizin araştırabileceğini düşünüp bıçaklar, ilaçlar, kesici aletler, cam eşyaları çocukların ulaşamayacağı şekilde çocuk güvenlik kilitli dolaplarda tutulmalıdır.

  • Elektrik güvenliği konusunda kabloları ıssırıp dişleyebileceklerinden kablolar koruma kanalı içine alınmalı; 90 cm.’in altındaki prizlere kpruyucu kapak konulmalıdır.

  • 9-10 aylık olduklarında sizinle ayakları üstünde banyo yapmaya başladıklarında banyo-küvet güvenliği de önem kazanır. Küvetin içine kaymamaları için kaydırmaz mat, sıcak suyu açmamaları, başlarını bataryaya çarpmamaları için banyo batarya koruyucusu ve küvetin içinde yüksekliği onların seviyesine göre ayarlanabilen vantuzlu küvet güvenlik tutamağı kullanabilirsiniz.

  • Mobilyaların, duvarların, cam yüzeylerin, şömine mermerinin keskin sert kenar ve köşeleri için yumuşak, canlarının acımasını, yaralanmalarını önleyen köşe ve kenar koruyucuları kullanabilirsiniz.

  • Merdiven başları için sıkıştırılabilir değil vidalı güvenlik kapılarını tercih etmelisiniz.

  • Çocuklar kapılara parmaklarını sıkıştırabilmektedirler. Parmağını kapıya koyar, diğer eli ile de kapıyı görmez ve itebilir. Dolayısıyla kapının hem kapandığı yerde hem de menteşe tarafında, parmak sıkışmasını önlemek için kapı tutucuları-parmak koruyucuları kullanın


   ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çocuklar da Ağız ve Diş Sağlığı
Evde Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri
Çocuk Gelişimi 4-6 Yaş
Çocuk Gelişimi 2-3 Yaş
Çocuk Gelişimi 1-2 Yaş
Bebekler de Hıçkırık ve Hapşuruk
Kuvözdeki yeni doğan bebeğiniz ile bağ kurmak için neler yapabilirsiniz ?
“Prematüre Bebek” Kime Denir?
Bebek ve Oyun
Tuvalet Eğitimi
Diş Gelişimi
Gaz Sancıları
Yeni B tipi Menenjit aşısı ile ilgili bilinmesi gerekenler
    Kliniğimiz

 
 
 
 
   İletişim


    PARK YAŞAM OFİSLERİ
         Yalı Mah. 6523 Sk. No:32/A2 Giriş Kat 2 D.208           Mavişehir - Karşıyaka - İzmir

     0 232 502 13 23
      0 232 502 02 56
       0 533 343 19 19
     info@mehmetnisanoglu.com

   Bebeklerimiz

 
 
Yasal Bilgi: Bu sayfanın içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Web sitesinin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yöntemi değildir. Bu web sitesinin içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Web sayfanın içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.inin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir İzmir Çocuk doktorları, en iyi çocuk doktoru, çocuk, çocuk izmir, çocuk dr, Mehmet Nisanoğlu, park yaşam ofisleri, ateş, bulantı , kusma, pediatri, calpol, pedifen, bebek, çocuk hastalıkları, karşıyaka, mavişehir, izmir